Narodowe Czytanie - „Wesele” St. Wyspiańskiego

Utworzono: 07.09.2017

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich. Jej celem jest propagowanie bogactwa polskiej literatury, popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę i wzmacnianie narodowej tożsamości. Podczas poprzednich edycji wspólnie czytano „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” B. Prusa, czy „Quo Vadis” H. Sienkiewicza. W tegorocznej VI edycji   czytaliśmy „Wesele”  Stanisława Wyspiańskiego.
Szóstego września 2017 polanowska biblioteka zaprosiła do czytania  przedstawicieli władz powiatowych i samorządowych oraz Teatr przy Stoliku „Verbum”.

Kurs języka niemieckiego w bibliotece

Utworzono: 16.08.2017

Od sierpnia tego roku w ramach  projektu „Kompetencje Kluczowe Furtką do Sukcesu” w  polanowskiej bibliotece rozpoczął się  kurs języka niemieckiego dla osób w wieku 50+.  Projekt ten realizowany jest z Funduszy Europejskich, którego celem jest podwyższenie/nabycie kompetencji w zakresie języków obcych oraz komputerowych.

Warsztaty literackie dla dzieci i młodzieży

Utworzono: 20.07.2017

7 lipca w ramach projektu pt. „Tomek i tajemnica zaginionego pomnika”  (cykl imprez promujących twórczość A. Szklarskiego w 105 rocznicę jego urodzin) w polanowskiej bibliotece odbyły się warsztaty literackie dla dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadziła dziennikarka, autorka książek dla dzieci i młodzieży Małgorzata Karolina Piekarska.

Dziecięcy „Czytelnik roku” biblioteki w Żydowie

Utworzono: 23.06.2017

Dnia 21 czerwca 2017 roku biblioteka w Żydowie wspólnie ze szkołą podstawową zakończyła i podsumowała cykl zajęć czytelniczych pt. „Dlaczego warto czytać”. Zajęcia te organizowane były dla  grupy przedszkolnej i  wszystkich klas szkoły podstawowej w Żydowie  w roku szkolnym 2016/2017.

„Podążać za marzeniem-Joseph Conrad, patron roku 2017”

Utworzono: 07.06.2017

Szóstego czerwca 2017 w polanowskiej bibliotece gościliśmy Cecylię Judek Sekretarza Naukowego Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Okazją do spotkania była 160 rocznica urodzin Josepha Conrada Korzeniowskiego, który został ustanowiony przez Sejm jako jeden z patronów roku 2017.

E-booki - nowość w polanowskiej Bibliotece!!!

Utworzono: 07.06.2017

!Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie wraz z bibliotekami powiatu koszalińskiego i Koszalińską Biblioteką Publiczną od 1 czerwca 2017 przystąpiły do współpracy w zakresie udostępniania publikacji elektronicznych - „Powiatowa Czytelnia E-booków Legimi". Dzięki temu nasi czytelnicy będą mogli bezpłatnie korzystać z książek elektronicznych firmy Legimi, która w swoich zbiorach posiada ok.20 000 tytułów. Polanowska Biblioteka dysponuje 55 kodami w tym 14 kodów finansowanych jest z dotacji Starostwa Powiatowego w Koszalinie.

Powiatowe Święto Czytelnika Dziecięcego

Utworzono: 02.06.2017

31 maja 2017 r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się Powiatowe Święto Czytelnika Dziecięcego. Gminę Polanów reprezentowało ośmioro dzieci - najaktywniejszych czytelników: Przemysław Guzowski, Kornelia Malepsza, Mikołaj Skowroński - SP Polanów,  Szymon Wojewoda, Olga Wolna i Dominika Woźna - SP Nacław oraz  Aleksandra Piepke i Zachary Kierkosz - SP Żydowo. Najlepsi czytelnicy zostali nagrodzeni dyplomami i pięknymi książkami.

Seniorzy w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie

Utworzono: 29.05.2017

Dwudziestego szóstego maja 2017 grupa 45 Seniorów z gminy Polanów wzięła udział w organizowanym przez polanowską bibliotekę wyjeździe do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie.

XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Bukowie i Nacławiu

Utworzono: 25.05.2017

W ramach Tygodnia Bibliotek 2017 Biblioteka w Bukowie i Nacławiu przygotowała kilka ofert dla małych czytelników, średnich i dorosłych. Dla dzieci szkoły podstawowej w Bukowie odbyła się lekcja biblioteczna „Historia, budowa książki oraz jak z nią postępować”. Uczniowie klasy pierwszej w Nacławiu pasowano na czytelników.

Tydzień Bibliotek 2017 w Żydowie

Utworzono: 23.05.2017

W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2017 przebiegał pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”. Filia biblioteczna w Żydowie przygotowała szereg atrakcji: zorganizowała konkurs pt. "Szkolny Mistrz Pięknego Czytania" dla kl. II - VI, którego celem było krzewienie kultury słowa, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych  i promowanie mody na czytanie.